25/4/10

ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ Β" ΕΘΝΙΚΗ Η ΕΠΑΝΟΜΗ

Διπλό τίτλου για την Επανομή. Ο Εθνικός γνώρισε την πρώτη του ήττα στο δεύτερο γύρο με την Επανομή να είναι καλύτερη καθ’ολη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Ήταν η καλύτερη ομάδα που πέρασε από το γήπεδο της Φιλιππιάδας το δεύτερο γύρο γι’αυτό και κατάφερε να ‘αλώσει’ την έδρα του Εθνικού. Καλή κυκλοφορία της μπάλλας από την Επανομή και εκμεταλλεύτηκε τις λίγες ευκαιρίες που είχε στο παιχνίδι πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ

88′ Κίτρινη κάρτα στο Παλιάγκα για διαμαρτυρία

85′ Κίτρινη στο Μαλαμή για καθυστέρηση

72′ Ο Εθνικός συνεχίζει να πιέζει για το γκολ έχοντας κλείσει την Επανομή .Ωστόσο δεν έχει σημειώσει κάποια αξιοσημείωτη φάση.

70′ Κίτρινη κάρτα στο Γατσέλο

69′ Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλη για σκληρό μαρκάρισμα

65′ Οι παίκτες του Εθνικού διαμαρτύρονται για χέρι μέσα στη περιοχή της Επανομής

62′ Ανοιχτό παιχνίδι πλέον από τις δύο ομάδες με τον Εθνικό να πιέζει για την ισοφάριση

53′ Ο Τούμπι πιάνει το σουτ μέσα στη μικρή περιοχή και πετυχαίνει το 0-1 για την Επανομή

Έναρξη Δευτέρου Ημιχρόνου

Ημίχρονο. Η Επανομή είναι αυτή που θέλει τους 3 βαθμούς αλλά ο Εθνικός δεν την αφήνει να πλησιάσει στα καρέ του.Λίγες οι φάσεις και από τις δύο ομάδες. Να σημειώσουμε πως στη Φιλιππιάδα ταξίδεψαν και γύρω στους 100 φιλάθλους της Αναγ.Επανομής.

43′ Προσποίηση του Τρούλλη για σουτ εκτός περιοχής, στρώνει τη μπάλλα στο δεξί αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε δεξιά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μαλαμή

30′ Κίτρινη κάρτα στον Τρούλλη για χέρι

29′, Κίτρινη κάρτα στον Κόλλινς για τράβγημα φανέλας αντιπάλου

25′ Δυνατό ματς από τις δύο ομάδες. Φανερό το άγχος της Επανομής για άνοδο, καλά στημένος ο Εθνικός.

18′, Δυνατό σουτ του Πιτσόκου αλλά η προσπάθεια δεν είχε τύχη

16′, Κίτρινη κάρτα στον Χουνουζίδη για αντιαθλητικό χτύπημα εκτός φάσης

7′ Κόρνερ για την Αναγέννηση , πιάνει το σουτ ο Τούμπι μέσα στη περιχοή με τη μπάλλα να περνά ψηλά αουτ

5′, Σε καλή θέση για σουτ ο Λάππας αλλά πιάνει το σουτ με το κακό του πόδι και η μπάλλα καταλήγει αουτ

Συνθέσεις
Εθνικός Φιλιππιάδας: Σταυράκης, Κόλλινς( 80′ Μπασιούκας),, Καταγής Σ., Μαγκλάρας, Λέντζος, Παλιάγκας, Λάππας, Τρούλλης( 65′ Μιχάλης), Φλορένσιο, ΜπούρμποςΝταλάκας ( 35′ Γατσέλος).

Αναγέννηση Επανομής : Μαλαμής, Σαμαράς, Χουνουζίδης, Παπατζίκος, Αποστολίδης, Βαγγέλη, Δαμιαντίδης( 88′ Γκλάμοσακ), Διαμαντίδης, Τubi( 84′ Κοπούνιβτς), Δερμιτζόγλου( 78′ Αρχοντίδης), Πιτσόκος
ΠΗΓΗ:PrevezaSports.gr