28/3/12

ΒΥΖΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ 0-0

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Βύζας και Αναγέννηση Επανομής, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στα Μέγαρα μετά από ένα μέτριο, σε γενικές γραμμές παιχνίδι. Οι δύο αντίπαλοι αναζήτησαν το γκολ καθώς είχαν ως κοινό στόχο τη νίκη και δημιούργησαν ευκαιρίες για να το πετύχουν αλλά δίχως να τις αξιοποιήσουν. Στο πρώτο ημίχρονο υπήρξαν πολλές και δυνατές μονομαχίες κυρίως στον χώρο της μεσαίας γραμμής αλλά λιγότερες ενδιαφέρουσες φάσεις, ενώ στο δεύτερο ο ρυθμός ανέβηκε. Οι Θεσσαλονικείς ήταν πιο επικίνδυνοι αρχικά εντούτοις στα τελευταία είκοσι λεπτά ο έλεγχος πέρασε εξ ολοκλήρου στον Βύζαντα που άσκησε πίεση στην εστία του Φιρινίδη. Ωστόσο, η Αναγέννηση άντεξε και κράτησε την ισοπαλία
Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Μιχελής, Νταντάμης, Χριστοφιλέας, Χάλαρης, Λίτσης, Μωυσίδης, Πούρνος (69' Ροβίθης), Οικονομόπουλος, Παυλίδης (78' Πέτρου), Φαρούκ (54' λ.τ Φιλιππάκος), Ηλιόπουλος.

Αναγέννηση Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Μαυροματίδης, Γεωργίου, Κουρδάκης, Καρλάο, Καραμανλής, Πολίτης (85' Ναλμπάντης), Ασλανίδης, Καραγιάννης, Μπεκιάρης (69' Δεινόπαπας), Γκέσιος (81' Κάτσε).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βράκας (Εύβοιας)
ΒΟΗΘΟΙ: Καμπούρης, Πασχαλίδης (Εύβοιας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μωυσίδης, Χριστοφιλέας, Παυλίδης - Καρλάο